Skip to main content

Případová studie

Zpracování obalu pro stolní hru

Enviromentální školské zařízení

Lipka je školské zařízení pro enviromentální vzdělávání působící v několika pracovištích na jižní Moravě. Hlavní činností jednoho z nich, Rozmarýnku v brněnské městské části Jundrov, je příprava a realizace výukových programů mateřských, základních i středních škol, tematicky zaměřených na přírodu, ekologii, zdravý životní styl nebo i vaření či bydlení.

Právě k výukovému programu, který má za úkol zvýšení finanční gramotnosti dětí, nás Rozmarýnek požádal o zpracování obalu pro stolní hru pro základní a střední školy. Lipka si přála mít boxy, které budou ekologické, ale oproti papírovým krabicím trvanlivé. Podkladem pro zpracování obalu byla krabice s víkem a naznačení  karty, které měly mít v boxu rozdělovník.

Podle zadání jsme vypracovali obal z recyklovaného plastu se zaoblenými hranami, takže je celý povrch boxu včetně vnitřních příček hladký, současně pevný a odolný.

Školskému zařízení Lipka jsme dodali celkem 30 boxů.

S boxy jsme nesmírně spokojení. Líbí se nám jejich hladký vzhled, ale především to, že jsou pevné. U papírových krabic jsme bojovali s pevností proložek, protože kartičky uvnitř se nám při pohybu posouvaly a proložky během chvíle přestaly plnit svoji funkci. Proložky v těchto krabicích jsou pevné a i na pohled příjemné, protože jsou zahnuté a není vidět řez materiálem.
Také musíme ocenit vstřícnou komunikaci a rychlost výroby. A v neposlední řadě děkujeme za finanční podporu, protože nám byly krabice poskytnuty darem.

Ing. Martin Šromvedoucí Rozmarýnku