flag   flag

Standardní obalové materiály

Nabízíme pestrou paletu kvalitních obalových materiálů pro bezpečnou přepravu a uložení vašich výrobků včetně lakovaných nebo chromovaných částí. Vyberte si z našeho portfolia PP archů a textilu.


Netkané textilie se staly hojně pužívaným materiálem při výrobě insertů do vratných přepravních i mezioperačních obalů. Jsou velmi oblíbené díky schopnosti přizpůsobit se tvaru dílů, čímž lze dosáhnout vysoké density v obalové jednotce.

Spunbond

Velmi ekonomický a často používaný textilní materiál na balení zejména lehčích plastových dílů. Je dostupný v různých gramážích a barvách. Kromě obalů se z něj v automotiv vyrábějí i samotné komponenty jako například části stropních panelů nebo sedaček. Používá se také na laminace PP desek.

ŠIROKÉ SPEKTRUM BAREV
MOŽNOST ANTISTATIKY

Spunbond

Evolon

Evolon

Vysoce funkční, měkká a hladká textilie, která neuvolňuje vlákna, poskytuje účinnou povrchovou ochranu při přepravě dílů choulostivých na otěr.
Díky své pevnosti je vhodný pro závěsné systémy do velkých kovových palet nebo paletových boxů. Tento prodyšný materiál odpuzuje vodu a funguje jako UV filtr, a je tak vhodný i pro venkovní skladování.

VHODNÝ PRO LAKOVANÉ DÍLY
MĚKKÝ A PEVNÝ MATERIÁL

Tyvek

Velmi odolný a lehký materiál, jenž zajišťuje bezpečné přemísťování dílů bez sebemenšího poškození. Nepouští vlákna a umožňuje uložení celé řady sensitivních komponentů, a to včetně lakovaných dílů ještě před úplným vytvrzením barvy. Osvědčený pro balení dveřních panelů, opěrek rukou, podlahových konzol, nárazníků, světlometů a dalších.

VHODNÝ PRO LAKOVANÉ DÍLY
ANTISTATICKÝ

Tyvek

Tarpaulin

PVC plachtovina

Díky vysoké pevnosti (nejčastěji využívaná densita je 430 a 630 g/m2), a odolnosti tohoto materiálu je možné ušít inserty na míru i pro těžké díly. Hodí se zejména pro závěsné systémy do velkých kovových vozíků. Transparentní PVC v nižší gramáži je oblíbeným materiálem na víka do stohovatelných boxů.

VHODNÝ PRO TÉŽKÉ DÍLY
VELKÝ VÝBĚR BAREV


Kašírované fólie

Na rozdíl od běžných fólií jsou kašírované fólie vyztuženy mřížkou, které jim zajišťují podstatně vyšší mechanickou pevnost. Díky nižší hmotnosti a odolné struktuře jsou tyto fólie ideálním materiálem pro krycí plachty do paletových boxů a velkých kovových palet, které vyžadují ruční manipulaci operátory ve výrobě.

IDEÁLNÍ NA KRYCÍ PLACHTY
RŮZNÉ PEVNOSTI A BARVY

Kasirovana-tkanina

Astonika

Astonika

Nespornou výhodou této tkaniny ze syntetických vláken je velmi nízká hmotnost. Klouzavý povrch napomáhá snadnému vkládání a vybírání plastových dílů s menšími výstupky pro uchycení jako jsou přístrojové desky, kryty chladičů nebo kryty pod nárazníky.

LEHKÝ A PODDAJNÝ MATERIÁL
UMOŽNUJE VYSOKOU DENSITU
Polypropylenové desky
jsou velmi snadno zpracovatelné. Dají se jednoduše řezat, svařovat a vrtat. To, spolu s jejich vynikajícími chemickými vlastnotmi a širokému rozptylu provozní teploty od -20°C až po +90°C, umožňuje obrovské možnosti jejich využití.Kartonplast

V podstatě jde o „karton z plastu” a lze jej použít prakticky všude tam, kde se běžně uplatňuje jednorázový karton. Díky své struktuře, která kombinuje nízkou hmostnost materiálu a hladké stěny, se skvěle hodí pro výztuhy textilních kapes, výrobu proložek, vnitřních přepážek či zákaznických boxů s nižší nosností. Velmi oblíbený je i v reklamním průmyslu. Kartonplast dodáváme ve velké barevné škále, tloušťách a denisitě.

ŠIROKÉ SPEKTRUM BAREV
MOŽNOST ANTISTATIKY A ESD
MOŽNOST DODÁNÍ S VÝSEKEM


Kartonplast


Bublinkovy-plast


Bublinkový plast

Velmi pevná a současně lehká bublinková struktura těchto univerzálních polypropylenových desek jim zatišťuje prvenství při výběru materiálu pro výrobu vratných zákaznických obalů; stohovacích boxů „na míru”, insertů a plášťů velkých paletových boxů. Desky je možné vyrobit v antistatické nebo ESD úpravě či laminovat. Dodáváme je v tloušťkách od 2 do 12 mm a gramáži 600 až 4000 g/m².

MOŽNOST SPECIFICKÉ RAL
MOŽNOST ANTISTATIKY A ESD
MOŽNOST DODÁNÍ S VÝSEKEM

PP desky s laminací

Polypropylenové desky umíme dodat včetně jedno nebo oboustranné laminace různými materiály. V automobilovém průmyslu se nejčastěji používají archy laminované Spunbondem (výroba vnitřních mřížek boxů), BOPP fólií (kluzký hladký povrch buněk z tohoto materiálu zajišťuje snadný výběr dílů) nebo pěnou.

OCHRANA DÍLŮ PROTI NÁRAZŮM
MOŽNOST DODÁNÍ S VÝSEKEM


Desky-s-laminaci

Veškerý sortiment dodáváme pouze firemním zákazníkům (s IČ), již od 20 m2.